2011 Show Calendar (more dates may be added as the year goes on)-Click on date for show results
Walk-Trot 12 and Over Pleasure
Julia Kaplan-/Montana Sky-5th Place
Walk-Trot 12 and Over Equitation
Julia Kaplan-/Montana Sky-3rd Place
Walk-Trot 12 and Over Disipline Rail
Julia Kaplan-/Montana Sky-4th Place
Walk-Trot Advanced Walk Trot Pleasure
Julia Kaplan-/Montana Sky-3rd Place
Walk-Trot Advanced Walk Trot Equitation
Julia Kaplan-/Montana Sky-1st Place
Walk-Trot Advanced Walk Trot Disipline Rail
Julia Kaplan-/Montana Sky-2nd Place
Walk-Trot Walk Trot Classic
Julia Kaplan-/Montana Sky-4th Place
Advanced Walk-Trot Walk Division
Julia Kaplan-/Montana Sky-Champion
Pet Pony Pleasure
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-1st Place
Pet Pony Equitation
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-2nd Place
Pet Pony Disipline Rail
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-1st Place
Pet Pony Division
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-Champion
Horseman's Yankee Pedlar Pleasure Classic
Brittany Mayer-/Montana Sky-2nd Place
Pony Equitation
Hunter Donnigan-/Little Bit of Lace-6th Place
Pony Pleasure
Hunter Donnigan-/Little Bit of Lace-1st Place
Pony Discipline Rail
Hunter Donnigan-/Little Bit of Lace-6th Place
Pony Trail
Hunter Donnigan-/Little Bit of Lace-4th Place
Walk Trot Trail
Hunter Donnigan-/Little Bit of Lace-4th Place
Junior Equitation
Jacquelyn Coyne-/Ima Roan-3rd Place
Junior Pleasure
Jacquelyn Coyne-/Ima Roan-2nd Place
Junior Discipline Rail
Jacquelyn Coyne-/Ima Roan-2nd Place
Junior Trail
Jacquelyn Coyne-/Ima Roan-2nd Place
Junior Division
Jacquelyn Coyne-/Ima Roan-Champion
Open Trail
Jacquelyn Coyne-/Ima Roan-3rd Place
Beginner Walk Trot Canter Equitation
Danielle Jordan-/Montana Sky- 3rd Place
Abigale Glaven-Hardy-/Moose Meadow Atta Girl- 5th Place
Beginner Walk Trot Canter Pleasure
Abigale Glaven-Hardy-/Moose Meadow Atta Girl- 3rd Place
Danielle Jordan-/Montana Sky-4th Place
Beginner Walk Trot Canter Discipline Rail
Danielle Jordan-/Montana Sky- 1st Place
Abigale Glaven-Hardy-/Moose Meadow Atta Girl- 4th Place
Beginner Walk Trot Canter Trail
Abigale Glaven-Hardy-/Moose Meadow Atta Girl- 5th Place
Danielle Jordan-/Montana Sky- 6th Place
Beginner Walk Trot Canter Division
Danielle Jordan-/Montana Sky-Reserve Champion
18" Cross Rail Equitation Over Fences
Abigale Glaven-Hardy-/Moose Meadow Atta Girl- 3rd Place
Jacquelyn Coyne-/Ima Roan-4th Place
18" Cross Rail Hunter Over Fences
Abigale Glaven-Hardy-/Moose Meadow Atta Girl- 2nd Place
Jacquelyn Coyne-/Ima Roan-3rd Place
18" Cross Rail Hunter Under Saddle
Abigale Glaven-Hardy-/Moose Meadow Atta Girl-1st Place
Jacquelyn Coyne-/Ima Roan-2nd Place
2' Jumpers Timed First Round
Brittany Mayer-/Moose Meadow Atta Girl- 2nd Place
Hunter Pleasure
Heather Chmura-/Mito's Allusion-1st Place
Hunter Pleasure Championship
Heather Chmura-/Mito's Allusion-1st Place
Short Stirrup Hunter Over Fences
Niamh O'Sullivan-/Capes the Baxter-6th Place
Short Stirrup Hunter Over Fences Stake
Niamh O'Sullivan-/Capes the Baxter-6th Place
Short Stirrup Equitation Over Fences
Niamh O'Sullivan-/Capes the Baxter-2nd Place
Short Stirrup Equitation Over Fences Championship
Niamh O'Sullivan-/Capes the Baxter-2nd Place
Short Stirrup Medal
Niamh O'Sullivan-/Capes the Baxter-1st Place
Short Stirrup Hunter Under Saddle
Abigale Glaven-Hardy-/Moose Meadow Atta Girl-6th Place
NEHC Reining Seat Adult Medal
Brittany Mayer/DZ Diver-1st Place
Chesley Chmura/Decker-2nd Place
Heather Chmura/Capes the Baxter-3rd Place
Appaloosa Western Pleasure
Brittany Mayer/DZ Diver-1st Place
Appaloosa Western Pleasure Championship
Brittany Mayer/DZ Diver-1st Place
Elementary 2-Phase
Aly Scothon-/Mocha de Quoi-1st Place 32.5%
Brittany Mayer-/Capes the Baxter-5th Place 39.0%
Intro Test A
Niamh O'Sullivan-/DZ Diver-1st Place 70.0%
Mary Smith-/Ira-3rd Place 64.4%
Maura Fernberg-/Porcha-5th Place 61.3%
Victoria Pereira-/Capes the Baxter-6th Place 58.8%
Intro Test B
Niamh O'Sullivan-/DZ Diver-1st Place 67.5%
Mary Smith-/Ira-5th Place 60.6%
Maura Fernberg-/Porcha-6th Place 59.4%
Intro C
Nancy Joyce-/Montana Sky-1st Place 66.5%
Victoria Mayer-/Ira-2nd Place 60.0%
Training 1
Nancy Joyce-/Montana Sky-1st Place 70.4%
Brittany Mayer-/DZ Diver-2nd Place 66.3%
Aly Scothon-/Mocha de Quoi-4th Place 58.8%
Walk-Trot 12 and Over Pleasure
Rachel Judson-/Montana Sky-2nd Place
Walk-Trot 12 and Over Equitation
Rachel Judson-/Montana Sky-4th Place
Walk-Trot 12 and Over Disipline Rail
Rachel Judson-/Montana Sky-5th Place
Walk-Trot Advanced Walk Trot Pleasure
Rachel Judson-/Montana Sky-1st Place
Walk-Trot Advanced Walk Trot Equitation
Rachel Judson-/Montana Sky-4th Place
Walk-Trot Advanced Walk Trot Disipline Rail
Rachel Judson-/Montana Sky-2nd Place
Walk-Trot Walk Trot Classic
Rachel Judson-/Montana Sky-2nd Place
Advanced Walk-Trot Walk Division
Rachel Judson-/Montana Sky-Reserve Champion
Open Pleasure AM
Victoria Mayer-/Ira-1st Place
Open Pleasure PM
Victoria Mayer-/Ira-3rd Place
Open Disipline Rail PM
Victoria Mayer-/Ira-1st Place
Open Division
Victoria Mayer-/Ira-Champion
Light Horse Equitation
Natalie Sharpe-/Oliver Twist-1st Place
Light Horse Pleasure PM
Natalie Sharpe-/Oliver Twist-1st Place
Light Horse Road Hack
Natalie Sharpe-/Oliver Twist-1st Place
Light Horse Division
Natalie Sharpe-/Oliver Twist-Champion
Horseman's Yankee Pleasure Classic
Brittany Mayer-/DZ Diver-1st
Victoria Mayer-/Ira-5th
Heather Chmura-/Decker-6th
Four Winds Farm Equitation Classic
Heather Chmura-/Mito's Illusion-1st
Chesley Chmura-/Decker-2nd
Victoria Mayer-/Ira-3rd
Brittany Mayer-/DZ Diver-4th
Schooling Jumper
Heather Chmura-/Mito's Allusion-3rd
Schooling Jumper
Heather Chmura-/Mito's Allusion-2nd
Schooling Jumper
Heather Chmura-/Mito's Allusion-2nd
Schooling Jumper Division
Heather Chmura-/Mito's Allusion-Reserve Champion
Stock Seat Equitation
Chesley Chmura-/Decker-1st Place
Stock Seat Pleasure
Chesley Chmura-/Decker-1st Place
Stock Seat Disipline Rail
Chesley Chmura-/Decker-3rd Place
Model Quarter Horse
Heather Chmura-/Decker-2nd Place
Quarter Horse Hunter Under Saddle
Heather Chmura-/Decker-2nd Place
Quarter Horse Western Pleasure
Heather Chmura-/Decker-1st Place
Quarter Horse Equitation
Heather Chmura-/Decker-3rd Place
Quarter Horse Division
Heather Chmura-/Decker-Champion
Color Breed Equitation
Brittany Mayer-/DZ Diver-1st
Color Breed Pleasure
Brittany Mayer-/DZ Diver-2nd
Color Breed Disipline Rail
Brittany Mayer-/DZ Diver-3rd
Color Breed Division
Brittany Mayer-/DZ Diver-Champion
Pet Pony Pleasure
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-1st Place
Pet Pony Equitation
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-1st Place
Pet Pony Disipline Rail
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-1st Place
Pet Pony Division
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-Champion
Short Stirrup Hunter Over Fences
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-4th Place
Short Stirrup Hunter Over Fences
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-5th Place
Short Stirrup Hunter Under Saddle
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-1st Place
Short Stirrup Equitation Flat
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-1st Place
Walk-Trot 11 and Under Pleasure
Ciara O'Sullivan/Ima Roan-3rd Place
Walk-Trot 11 and Under Equitation
Ciara O'Sullivan/Ima Roan-1st Place
Walk-Trot 11 and Over Disipline Rail
Ciara O'Sullivan/Ima Roan-2nd Place
Walk-Trot 11 and Under Hunter Equitation Flat
Ciara O'Sullivan/Ima Roan-5th Place
Walk-Trot 11 and Over Hunter Pleasure
Ciara O'Sullivan/Ima Roan-2nd Place
Walk-Trot 11 and Over Hunter Over Fences
Ciara O'Sullivan/Ima Roan-4th Place
Walk-Trot 11 and Over Equitation Over Fences
Ciara O'Sullivan/Ima Roan-4th Place
Open Pleasure AM
Victoria Mayer-/Ira-1st Place
Open Pleasure PM
Victoria Mayer-/Ira-1st Place
Open Disipline Rail PM
Victoria Mayer-/Ira-1st Place
Open Division
Victoria Mayer-/Ira-Champion
Light Horse Equitation
Natalie Sharpe-/Oliver Twist-2nd Place
Light Horse Pleasure PM
Natalie Sharpe-/Oliver Twist-2nd Place
Light Horse Road Hack
Natalie Sharpe-/Oliver Twist-2nd Place
Light Horse Division
Natalie Sharpe-/Oliver Twist-Reserve Champion
Color Breed Equitation
Brittany Mayer-/DZ Diver-1st
Color Breed Pleasure
Brittany Mayer-/DZ Diver-2nd
Color Breed Disipline Rail
Brittany Mayer-/DZ Diver-2nd
Color Breed Division
Brittany Mayer-/DZ Diver-Reserve Champion
Schooling Jumper
Aly Scothon-/Mocha de Quoi-4th
Schooling Jumper
Aly Scothon-/Mocha de Quoi-3rd
Schooling Jumper
Aly Scothon-/Mocha de Quoi-rd
Adult Hunter Over Fences
Aly Scothon-/Mocha de Quoi-2nd
Adult Hunter Over Fences
Aly Scothon-/Mocha de Quoi-1st
Adult Hunter Under Saddle
Aly Scothon-/Mocha de Quoi-1st
Adult Hunter Division
Aly Scothon-/Mocha de Quoi-Champion
English Adult Pleasure
Aly Scothon-/Mocha de Quoi-1st Place
English Adult Equitation
Chesley Chmura-/Decker-5th Place
English Adult Bridle Path Hack
Aly Scothon-/Mocha de Quoi-1st Place
English Adult Division
Aly Scothon-/Mocha de Quoi-Champion
Pet Pony Pleasure
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-1st Place
Pet Pony Equitation
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-1st Place
Pet Pony Disipline Rail
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-1st Place
Pet Pony Division
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-Champion
Short Stirrup Equitation Over Fences
Jaquelyn Coyne-/Ima Roan-1st Place
Short Stirrup Equitation Over Fences
Jaquelyn Coyne-/Ima Roan-3rd Place
Short Stirrup Equitation Division
Jaquelyn Coyne-/Ima Roan-Reserve Champion
Short Stirrup Hunter Over Fences
Jaquelyn Coyne-/Ima Roan-5th Place
Short Stirrup Hunter Over Fences
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-5th Place
Short Stirrup Hunter Under Saddle
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-1st Place
Short Stirrup Equitation Flat
Abigale Glaven-Hardy/Moose Meadow Atta Girl-1st Place
Lead Line Equitation
Laurel Anderson-/Ima Roan-4th Place
Lead Line Suitability
Laurel Anderson-3rd
Lead Line Trail
Laurel Anderson-3rd